ایمیل
تلفن
شناسه محصول: 9786009680924

کتاب عکاسی بی هوا اثر توماس لوتارد انتشارات پرگار

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
Charvadeh

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب عکاسی بی هوا

  • کتاب عکاسی بی هوا به نویسندگی توماس لوتارد ترجمه پویا پرهامی توسط انتشارات پرگار چاپ شده است.
  • موضوع کتاب : عکاسی بی هوا ، عکاسی حرفه ای

درباره کتاب عکاسی بی هوا  :

کتاب «عکاسی بی‌هوا» توسط شخصی نیمه حرفه‌ای‌ آماتور نوشته شده‌است. توماس لوتارد ادعا دارد که رویکرد او نسبت به عکاسی، رویکردی نامتعارف است. عکاسی بی‌هوا به شکل کلاسیک، معمولاً در طول تاریخ بر روی اشخاص سرشناس تمرکز کرده‌است تا به وسیله آن مخاطب بیشتری را جذب خود کند.    اما لوتارد با عکاسی از عوام مردم از این قید خارج شده‌است و تصاویر گرفته شده از رفتارهای روزمره را در دسترس مخاطبان خود، یعنی همان سوژه‌های عکس‌هایش، قرار می‌دهد.

لوتارد برای عکاسی ارزش مادی قائل نیست و به عکس به عنوان یک اثر ستودنی نگاه نمیکند؛ بلکه بیشتر در جست‌و‌جوی روشی برای پایداری ارتباط انسان و حتی برقرارکردن این ارتباط قطع شده، در سطح گسترده است.

شاید به این دلیل باشد که او علاوه بر عکس‌هایش تجربیات خود را نیز در دسترس مخاطب قرار می‌دهد، مخاطبی که با گسترش روزانه عکاسی دیجیتال، توانایی ثبت هر چه دقیق‌تر اطراف خود می‌باشد و آنچه لوتارد از او می‌خواهد نیز همان نمایش دادن و بازگرداندن تصاویر ثبت شده به جامعه است.

این کتاب به بهانه عکاسی خیابانی اما با هدف نگاهی مجدد به زندگی و تدبر در آن ترجمه شده است و اینکه انسان‌ها با همه تمایزاتی که برای همدیگر قائل شده‌اند، بیشتر از آنکه قابل تصور باشد به یکدیگر شباهت دارند. به زبان دیگر عکاسی خیابانی روایتگر شباهت‌ها است.

توماس لوتارد در مقدمه این کتاب می‌نویسد:

«بیان مفهوم عکاسی خیابانی چندان راحت نیست. بی‌تردید می‌توان پاسخی سطحی در ویکی‌پدیا یافت. به نظر من این گرایش از عکاسی، مستندسازی زندگی عمومی به روشی ساده ولی تا حدودی مخفیانه می‌باشد که در آن هیچ‌ نوع برنامه‌ای از قبل تعیین نمی‌شود، درخواستی از یک شخص به عنوان مدل صورت نمی‌گیرد و البته این‌که سوژه تکرارنشدنی است. این روش از عکاسی همانند نگه داشتن آینه‌ای در مقابل چشمان جامعه است. عکاسی خیابانی، ثبت یک لحظه قطعی از زندگی انسان‌ها است.

 بروس گیلدن می‌گوید: «اگر بتوانید با دیدن یک عکس، خیابان ثبت شده در آن را احساس کنید، آن عکس یک عکس خیابانی است.» گفته‌ای هوشمندانه و دقیق به نظر می آید. تنها با نشانه رفتن دوربین خود به سمت خیابان نمی‌توانید یک عکس خیابانی بگیرید. موضوع به این راحتی نیست. باید با آن مواجه شوید تا منظورم را متوجه شوید. برخی باور دارند ۹۹ درصد از عکس‌هایی که از آن‌ها به عکس خیابانی یاد می‌شود، اصلاً در این گروه جای نمی‌گیرند.

تهیه و تنظیم: فروشگاه آنلاین کتاب هشت

در صورتی که این کتاب ناموجود بود با ما در تماس باشید.

توضیحات تکمیلی

وزن 240 گرم
ابعاد 20.3 × 14.4 × 2 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

,

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.