کتاب‌های زندگینامه

کتاب های زندگینامه یا بیوگرافی به بررسی زندگی انسان های مختلف می‌پردازد. اگر فرد خودش تجربیات زندگی اش را در کتاب نوشته باشد به آن آتوبیوگرافی نیز می‌گویند. این کتاب ها در سراسر دنیا علاقه‌مندان زیادی دارند و خوانندگان زیادی سالانه کتاب های زندگینامه را برای خواندن انتخاب می‌کنند.
زندگی همه ما سرشار از لحظاتی‌ست که تصمیمات مهم و تاثیر گذار گرفته ایم. تصمیماتی که هر کدامشان مسیر ما را مشخص کرده اند. مجموع همه این لحظه ها کنار هم تجربه زیستی ما را تشکیل می‌دهند. تجربه ای که منحصر به خودمان است و تنها ما آن را چشیده ایم. حال اگر این تجربه را با دیگران شریک شویم می‌توانیم به آن ها در همین دوراهی های مهم کمک کنیم. کتاب های زندگینامه یا بیوگرافی ، طعم زندگی انسان های مختلف را به ما نشان می‌دهد.
ما در کتاب های زندگینامه می توانیم راهی که انسان های موفق طی کرده اند تا به آن موفقیتی که دارند برسند را رصد کنیم. فرقی نمی‌کند سیاست مدار باشند یا هنرمند ، ورزشکار باشند یا دانشمند ؛ همه ی این آدم ها قصه ای دارند که ما می‌توانیم با شنیدنشان در ضمن لذت بردن از آن ، انتخاب های آگاهانه تری در زندگی خودمان داشته باشیم.

بیش از یک ساعت پای تابلو ، معادلات و نتایج کارم را، می نوشتم ، و توضیح می دادم ؛ اینشتین و سایر استاد هایی ، که او برای جلسه دفاع من دعوت کرده بود ، با دقت نظارت می کردند و موضوع های مطرح شده را ، به بحث می گذاشتند. حتی گاهی اوقات ، وقتی یکی از استادان می خواست با سوالات خود مرا منحرف کند ، اینشتین فوری حس می کرد و خودش پاسخ می داد تا موضوع از دست من خارج نشود. وقتی دفاع من تمام شد اینشتین رو به من کرد ، و گفت : دکتر حسابی ، به شما تبریک می گویم ؛ این نظریه شما زیبا ، متقارن و قابل دفاع است.

با هم برشی از کتاب استاد عشق نوشته ی ایرج حسابی را خواندیم. همان طور که احتمالا متوجه شدید این کتاب زندگی دکتر حسابی را به قلم پسر ایشان روایت می‌کند. استاد عشق از زیبا ترین و در عین حال پرفروش ترین کتاب های زندگینامه ی ایرانیست. از کتاب های زندگینامه ی دیگر می‌توان به کفش باز (خاطرات بنیان گذار نایکی) ، برتون به روایت برتون ، شما که غریبه نیستید (زندگینامه هوشنگ مرادی کرمانی) و من زلاتان هستم (زندگینامه زلاتان ایبراهیموویچ) اشاره کرد.
شما می‌توانید کتاب های زندگینامه را از فروشگاه آنلاین کتاب هشت تهیه کنید.