ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9766006585442

کتاب ۱۹۸۴ نشر راه معاصر

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
گارانتی اصالت کالا
موجود در انبار کتاب آرتیوان
هفت روز ضمات مرجوعی

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “هزار و نهصد و هشتاد و چهار (۱۹۸۴)”، اثر جورج اورول، جهان هولناکي را تصوير مي‌کند که تنها سه کشور بزرگ در آن وجود دارند: اوشينيا، اوراسيا و ايستيشيا. اين سه کشور همواره با يکديگر درحال جنگ هستند. داستان در کشور اوشينيا اتفاق مي‌افتد که به سه طبقه تقسيم شده، يعني طبقه کارگر، اعضاي عادي حزب و اعضاي رده‌بالاي حزب. تمام افراد جامعه در اين سه دسته‌بندي قرار مي‌گيرند و بايد از برادر بزرگ که در اصل رييس حزب مي‌باشد، اطاعت کنند و فرمان‌هاي او را اجرا کنند. در اين جامعه همه چيز هايي که به آزادي فردي مربوط مي شود پايمال شده و ممنوع است و تمام جامعه به وسيله تلويزيون‌هاي تله اسکرين کنترل مي شود. در اين جامعه‌ براي همه تنها يک حقيقت وجود دارد و آن هم حزب است.

رمان “هزار و نهصد و هشتاد و چهار” از جورج اورول مفهومي متضاد با آرمان‌شهر دارد. گرچه در اين داستان هم آرمان‌شهري وجود دارد، اما ويژگي‌هاي آن بسيار تاريک، منفي و تماميت‌خواهانه است. جورج اورول در اين رمان، ناتواني و ضعف و نا اميدي بشر امروزي را به تصوير مي‌کشد. به همين دليل جامعه‌اي را که اورول تصوير کرده، مي توانيم پاد آرمان ‌شهر بناميم.

بخشي از کتاب:
“وزارت حقيقت، يا همان ميتي ترو در زبان نوين به طرز شگفت‌آوري در ميان چشم‌انداز، خودنمايي مي‌کرد. شاختمان عظيم هرمي شکلي به رنگ سفيد، که به صورت پله پله تا ارتفاع سيصدمتر بالا رفته بود. از جايي که وينستون ايستاده بود سه شعار حزب را که به نحوي موزون بر نماي سفيد ساختمان به طور برجسته‌ نوشته بودند، به راحتي مي‌شد خواند:

جنگ، صلح است.

آزادي، بردگي است.

ناداني، توانايي است.

آن‌طور که مي‌گفتند وزارت حقيقت شامل سه هزار اتاق در بالاي طبقه‌ي همکف و همين تعداد اتاق در زير زمين بود. در تمام شهر لندن تنها سه ساختمان ديگر با اين شکل و اندازه وجود داشت. اين چهار ساختمان، کليه عمارت‌هاي اطراف را تخت الشعاع قرار داده بودند، و از بالاي عمارت پيروزي هر چهارتاي آن‌ها ديده مي‌شد.”

ما در کتاب هشت اميدواريم با ارائه کتاب‌هايي همچون “هزار و نهصد و هشتاد و چهار”، به شما عزيزان اين امکان را بدهيم که در دنيايي خيالي شاهد تبعات غالب شدن خودکامگي بر جهان، و دنياي هولناک حاصل از آن باشيد.

«اریک آرتور بلر» داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی با نام مستعار «جورج اورول»، کتاب «۱۹۸۴» را نوشته و «بهناز پیاده» آن را به فارسی ترجمه کرده است.

ترجمه به زبان های مختلف:

۱۹۸۴ تا‌ زمان حال به بیش از ۶۵ زبان مختلف ترجمه شده، میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده و درنتیجه‌ی آن، جورج اورول به جایگاه عالی در ادبیات جهان دست یافته است. با توجه به عکس روشنی که اورول در این کتاب از نظام های تمامیت‌ خواه عرضه میکند، این کتاب بیانیه‌ سیاسی شاخصی در رد نظام‌های تمامیت‌خواه و کمونیسم شمرده می‌شود.

«جهان اورولی»، اصطلاحی است که به‌ صورت خلاصه توتالیتاریسم و نظام‌های سرکوب‌گر را توصیف می‌کند. ۱۹۸۴ داستان وینستون اسمیت را به مخاطب میگوید؛ شخصی که نماد یک شهروند عادی دگراندیش در جهان اورولی است. رمان ۱۹۸۴ را جورج اورول در سال ۱۹۴۹ نوشت، زمانی‌که جنگ دوم جهانی به‌ تازگی به پایان رسیده بود و جهان احتمال تسلیم‌ شدن در مقابل دیکتاتوری را به‌ خوبی فهمیده بود.

در آن هنگام جنگ سرد هنوز به معنای واقعی شروع نشده بود و در دنیای غرب روشنفکرانی به دفاع از کمونیسم برخاسته بودند. در حقیقت اورول این کتاب را برای اخطار به غرب در مورد گسترش کمونیسم نوشت؛

ولی داستان این اثر را می‌توان تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر همه جوامع تحت‌سلطه‌ حکومت‌ها‌ی استبدادی تعمیم داد. داستان در سال ۱۹۸۴ (۳۵ سال بعد از تاریخ نگارش کتاب) در شهر لندن اتفاق می افتد.

پس از جنگ جهانی، حاکمان کشورهای قدرتمند به این نتیجه رسیده‌اند که اگر دنیا به همین ترتیب روند افزایش ثروت را ادامه دهد، ارکان جامعه‌ی طبقاتی به خطر می‌افتد و حکومتشان سرنگون خواهد شد.

آن‌ها تنها راه جلوگیری از این کار را نابود کردن ثروت تولیدشده در جنگی بی‌پایان می‌بینند. ۱۹۸۴ یک رمان مدرن کلاسیک به حساب می آید که ویران شهر یا مدینه فاسده را به مخاطب نشان می دهد. رمان فوق العاده تاثیر گذار و فراموش نشدنی که جهان کاملا خیالی را توصیف می کند که علی رغم تخیلی بودن آنقدر واقعی به نظر می رسد، کتاب ۱۹۸۴ را انتشارات «راه معاصر» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

تهیه و تنظیم: فروشگاه آنلاین کتاب هشت

در صورتی که این کتاب ناموجود بود با ما در تماس باشید.

توضیحات تکمیلی

وزن 352 گرم
ابعاد 21 × 14.5 × 2 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.