ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9789647443517

کتاب تحلیل رفتار متقابل نشر نو

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “تحلیل رفتار متقابل”، نوشته اریک برن، دربردارنده نظریه‌ای است درباره چگونگی برقراری ارتباط بین انسان‌ها. “تحلیل رفتار متقابل”، یکی از شاخه‌های روان‌پزشکی مدرن است که اریک برن آن را در سال هزار نهصد و پنجاه ارائه کرده است. نظریه‌های گوناگونی تلاش داشته اند به توضیح رفتارهای انسانی و ارتباطات بین فردی بپردازند، که یکی از معروف‌ترین آنها مربوط به فروید است. فروید معتقد بود شخصیت دارای مؤلفه‌هایی است که باید همسو و همراه با هم عمل کنند تا رفتارهای پیچیده انسان شکل گیرند. یکی از اصولی‌ترین چیزهایی که فروید به آن رسید این واقعیت بود که شخصیت انسان چندوجهی است. اریک برن از افکار فروید و همچنین دکتر ویلدر پنفیلد، جراح مغز و اعصاب از دانشگاه مک گیل، در ارائه نظریه خود مبنی بر “تحلیل رفتار متقابل”، تأثیر پذیرفته ‌است.

اکثر انتقادات علمی در زمینه روان‌درمانی متوجه این مسئله است که موضوع مورد بررسی روان درمانی، قابل مطالعه، اندازه‌گیری و طبقه‌بندی دقیق نیست. به‌عنوان مثال در شیمی، با شناخت اتم و معرفی آن به‌عنوان یک واحد، شیمی به گونه‌ای فوق‌العاده پیشرفت کرد. برن تلاش کرده است با ارائه و تعریف رفتار متقابل، چیزی مانند اتم را در روان‌درمانی معرفی کند. با توجه به نظریات برن، رفتار متقابل، واحد ارتباطات بین افراد می باشد. هنگامی‌که چند نفر با هم رودررو می‌شوند، به‌هرحال یکی از این افراد شروع به صحبت خواهد کرد و یا حداقل علامت و نشانه‌ای را در تأیید حضور خود و دیگران در آن جمع ارائه می‌دهد. به این رفتار، محرک یا کنش در رفتار متقابل می گویند، که واکنش افراد دیگر جمع را در پی خواهد داشت. با توجه به این تعریف، برن تلاش کرد واحد تجزیه و تحلیل را در رفتار مشخص کند. به ساده‌ترین شکل ممکن، “تحلیل رفتار متقابل”، عبارت است از شیوه‌ای برای بررسی تعاملات بین افراد.

ما در کتاب هشت امیدواریم با ارائه کتاب‌هایی همچون “تحلیل رفتار متقابل”، به شما عزیزان این امکان را بدهیم که با شناخت واحد های رفتاری و تعاملات بین فردی، بتوانید به شناختی بهتر از تعاملات خود با دیگر افراد دست یابید و آنها را به شکلی مناسب و دلخواه تحلیل و طرح‌ریزی کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 480 گرم
ابعاد 22 × 12 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.