ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9766006585455

کتاب بلندی های بادگیر نشر داریوش

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
Charvadeh

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

بلندی‌های بادگیر اثر جاودان امیلی برونته به کمک جهانپور ملکی الموتی به فارسی ترجمه شده است. در چاپ‌های ابتدایی ترجمه فارسی کتاب حاضر، عنوان «عشق هرگز نمی‌میرد.» برای آن انتخاب شده بود. کتاب حاضر، جایگاه خود را به عنوان یکی از آثار کلاسیک ادبیات داستانی انگلستان و جهان پیدا کرده است، به بسیاری از زبا‌ن‌های زنده دنیا برگردانده شده و چندین فیلم براساس آن ساخته شده است که مشهورترین آن‌ها دو فیلمی است که توسط بونوئل و ویلیام وایلر کارگردانی شده‌اند.

این کتاب را امیلی برونته با نام مستعار آلیس بل نخستین بار در سال ۱۸۴۷ منتشر کرد. او یک سال بعد از دار فانی را وداع گفت و چاپ دوم کتاب در سال ۱۹۵۰ به تصحیح خواهرش شارلوت، که خود نویسنده‌ای توانا بود، منتشر شد. او در مقدمه‌ای که بر کتاب خواهرش نوشت، این گونه توصیف کرد: «نیرومندتر از مردان، ساده‌تر از کودکان، بی‌همتا در میان همتایان.»

داستان از آنجا شروع می‌شود که مردی به نام لاکوود خانه‌ای را از شخصی به نام هیثکلیف اجاره می‌کند و داستان ساکنان آن خانه را از زبان خدمتکار می‌شنود. ماجرای آقای ارنشا که با فرزندانش هیندلی و کاترین در خانه ای به نام وادرینگ هایتز زندگی می‌کند و روزی پسر بی‌ خانمانی به نام هیثکلیف را با خود به خانه می‌آورد، وارد شدن این پسر به منزل ارنشا، ماجراهایی را با خود به همراه دارد… داستان عمده کتاب، داستان عشق‌ و دلدادگی اعضاء و خدمتکاران دوخانواده ارنشاو و لینتون، و سپس کینه و عناد میان آنها است. عشق نافرجام هیت‌کلیف به کاترین ارنشاو و در پی آن رشد حس انتقام جویی نسبت به خانواده ارنشاو در هیت‌کلیف مهمترین منشأ حوادث داستان است.

الن به عنوان کسی که از زمان خردسالی تا به حال در این دو خانواده خدمتکار بوده، وقایع را با جزئیات و حساسیت هرچه تمام ‌تر نقل می‌کند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «همین الان از دیدن صاحب خانه‌ام بر گشته‌ام. مرد گوشه‌گیری که باعث زحمتم خواهد شد. محلی که در آن اقامت کرده‌ام دهکده‌ای بسیار زیباست و برای آدمی مثل من که از مرد می‌گریزد جایی چون بهشت است. آقای “هیث کلیف” و من چه خوب می‌توانیم با هم کنار بیاییم! او دوست بزرگواری است که وقتی مرا سوار بر اسب دید که به طرفش می‌روم نگاه مشکوکی به من انداخت.»… «بلندی‌های بادگیر» به همت نشرداریوش منتشر شده است.

تهیه و تنظیم: فروشگاه آنلاین کتاب هشت

در صورتی که این کتاب ناموجود بود با ما در تماس باشید.

توضیحات تکمیلی

وزن 630 گرم
ابعاد 22 × 15 × 2 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.