ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9786001230123

کتاب این بدان معناست آن بدین معنا نشر ترانه

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی: ,
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
Charvadeh

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “این بدان معناست آن بدین معنا (درآمدی مصور بر نشانه شناسی)”، نوشته شان هال، به بررسی مجموعه‌ای از مفاهیم اساسی در نشانه شناسی می‌پردازد. این کتاب شامل هشت فصل می باشد. فصل‌های کتاب عبارت‌اند از نشانه و نشانه پردازی، شیوه‌های معنا، ساختارهای مفهومی، ساختارهای دیداری، ساختارهای متنی، مسائل تفسیری، قاب‌بندی معنا، داستان و داستان‌گویی.

با توجه به آموزه‌های کتاب “این بدان معناست آن بدین معنا (درآمدی مصور بر نشانه شناسی)”، می‌توان با به کارگیری صورت‌های زبانی مختلف، روابط متفاوتی بین نویسنده، خواننده، گوینده و شنونده ایجاد کرد. بعضی از شکل‌های نشانه‌شناسانه که گفتار و نوشتار می‌توانند به خود بگیرند عبارت‌اند از: نوشتار رسمی، مقاله‌های دانشگاهی، فرم‌های حقوقی، دستورالعمل‌ها، گزارش‌های پزشکی و… اگرچه این صورت‌های گفتاری یا نوشتاری غالباً از یکدیگر متمایز هستند، بااین‌حال گاهی بر هم‌پوشانی و هم‌گرایی دارند.

در کتاب “این بدان معناست آن بدین معنا (درآمدی مصور بر نشانه شناسی)”، هفتاد و شش مجموعه از مفاهیم اساسی نشانه‌شناسی با در نظر گرفتن اشیاء، تصاویر و متون مختلف مورد بررسی قرار می گیرد. برای هر یک از این مجموعه‌ها، پرسشی در نظر گرفته شده‌است؛ به این شکل خواننده کتاب می‌تواند قبل از ورق زدن و یافتن پاسخ نویسنده، جواب خودش را به این سوال بدهد و آن را مورد بررسی قرار دهد. به این شکل، خواننده مورد چالش قرار می‌گیرد تا به این موضوع فکر کند که معانی و نشانه‌ها به چه شکل ساخته، تفسیر و درک می شوند.

نشانه شناسی علمی است که به تفسیر علائم و نشانه‌ها می‌پردازد. علم نشانه‌ها، علمی بسیار پایه‌ای و ضروری است، چون بخش بزرگی از ارتباطات انسانی برمبنای نشانه‌ها شکل می‌گیرد.

مادر کتاب هشت امیدواریم با ارائه کتاب “این بدان معناست آن بدین معنا (درآمدی مصور بر نشانه شناسی)”، به شما عزیزان این امکان را بدهیم که با دنیای سمبل‌ها و نشانه‌ها آشنایی هر چه بیشتری بیابید و بتوانید از این دانش برای ارتباطات قدرت‌مندتر در زندگی خود بهره ببرید.

توضیحات تکمیلی

وزن 370 گرم
ابعاد 21 × 14 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

,

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.