ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9766006585456

کتاب بینوایان اثر ویکتور هوگو نشر داریوش

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: گالینگور
گارانتی اصالت کالا
موجود در انبار کتاب آرتیوان
هفت روز ضمات مرجوعی

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

بینوایان رمانی اثر ویکتور هوگو، نویسنده ی صاحب نام فرانسوی است. این کتاب نخستین بار در سال ۱۸۶۲ منتشر شد. کتاب حاضر به عنوان «یکی از شش رمان برتر جهان» معرفی شده است. این کتاب با بررسی ماهیت قانون و گذشت، تاریخ فرانسه، معماری و طراحی شهری پاریس، سیاست‌ ها، فلسفه اخلاق، ضد اخلاقیات، قضاوت‌ ها، مذهب، نوع و ماهیت عشق را توضیح می ‌دهد. بینوایان به محبوبیت بزرگی بر روی صحنه ی تئاتر و نمایش رسید.

رمان بینوایان به صورت سوم شخص روایت میکند و در آن نویسنده رمان را به جلو و عقب می ‌کشد و ماجراهای گوناگون را روایت می‌ کند. این نوشته هرآنچه را که لازم باشد درباره فرانسه قرن نوزدهم بیان کرده و یک اثر تاریخی، روانشناسانه، اجتماعی و عاشقانه به حساب می آید. ویکتور هوگو ۱۷ سال را صرف نوشتن این اثر برجسته کرده است.

داستان رمان با داستان زندگی مسیو میری ‌یل، اسقف شهر دینی شروع می ‌شود. پیرمرد ۷۵ ساله ‌ای که ویکتور هوگو در وصف مهربانی و خوبی ‌های او تقریبا ۱۰۰ صفحه ‌ای می ‌نویسد. این اسقف به هر روشی به افراد بینوا کمک می ‌کند، حقوقی که از دولت می‌ گیرد، پول مراسم ‌ها و حتی خانه خود را هم وقف فقرا می ‌کند.

در ادامه ژان والژان وارد ماجرا می ‌شود. کسی که بخاطر سیر کردن شکم بچه ‌های خواهرش دست به دزدی می ‌زند. او فقط یک قرص نان می‌ دزد اما به ۵ سال زندان محکوم می‌ شود. در زندان بر اثر اتفاقات و شرایط مختلف ۴ بار تلاش می ‌کند که فرار کند اما هر بار دستگیر می ‌شود و به مدت محکومیتش افزوده می ‌شود. نهایتا ژان والژان ۱۹ سال را در زندان سپری می ‌کند.

بعد از ۱۹ سال از زندان آزاد می ‌شود. اما این تازه شروع مشکلات اوست. زمان آزادی برگه زردی به او می ‌دهند که نشان میدهد که او یک مجرم است که به تازگی از زندان آزاد شده است. در همین حال است که ژان والژان وارد شهری می ‌شود که میری ‌یل، اسقف آن است. ژان والژان در این شهر به دنبال لقمه‌ ای غذا و سرپناهی است که شب را سپری کند. اما هیچ دری به روی او گشوده نمی‌ شود.

حتی مجددا در زندانی را میکوبد و درخواست می ‌کند که او را بگیرند. در نهایت پیرزنی خانه اسقف را به او نشان می‌ دهد. اسقف میری ‌یل با آغوشی باز ژان والژان را می ‌پذیرد. به او غذا و اتاق می دهد که استراحت کند و ……..

فانتین از عشق خود حامله است اما قبل از اینکه این موضوع مطرح شود، عشقش او را… کاراکتر ژان والژان برداشتی آزاد از زندگی اوژن فرانسوا ویدوک است. ویدوک یک بد کار سابق بود که به سرپرستی پلیس مخفی فرانسه رسید و بعدها نخستین آژانس کارآگاه شخصی فرانسه را پی ریزی کرد.

کتاب حاضر را انتشارات «داریوش» منتشر کرده است و توسط هافکو در اختیار شما دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار می گیرد.

تهیه و تنظیم: فروشگاه آنلاین کتاب هشت

در صورتی که این کتاب ناموجود بود با ما در تماس باشید.

توضیحات تکمیلی

وزن 630 گرم
ابعاد 18 × 16 × 3 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

گالینگور

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.