ایمیل
تلفن

کتاب آخرین دختر اثر نادیا مردا نشر کوله پشتی

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “آخرین دختر (زندگینامه نادیا مراد از روزهای اسارت و مبارزه با داعش)” نوشته نادیا مراد، زندگی‌نامه نویسنده، یعنی نادیا مراد است. نادیا در بخش اول کتابش به روایت تابستان سال دوهزار و چهارده می‌پردازد. داستان در کوچو می‌گذرد که در آن دو نفر از کشاورزان و تعدادی مرغ و جوجه دزدیده می شوند و آرامش آن‌جا درهم می‌ریزد. این‌جا شروع روزهای رعب ‌آور کوچو است. دزدی ها به مرور زمان بیشتر می ‌شده و این دزدی ‌ها پیامی بوده است از طرف اعضای داعش که می‌خواستند به اهالی آن‌جا بگویند که ما زنان و بچه‌ها را نیز خواهیم دزدید. آن‌ها قوچی را نیز دزدیده بودند، و بعدها اعلام کردند که دزدی آن قوچ نشانه این بوده است که آن‌ها رهبر قبیله را نیز خواهند دزدید و وقتی قوچ را کشته‌اند، به آن معنی بوده است که می‌خواسته اند رهبر را نیز بکشند. دزدی بره جوان نیز نشانه دزدیدن دختران اهالی آن‌جا بوده‌است.

پس از این دزدی‌ ها عده‌ای از مردم کوچو آن ‌جا به کوه ها گریخته بودند و توانسته بودند نجات پیدا کنند، اما بقیه آن‌ها یا به قتل رسیده بودند و یا به اسارت افراد داعش درآمده بودند.

نادیا در این کتاب صحنه های جنایت داعش را به تصویر می‌کشد. در کتاب “آخرین دختر (زندگینامه نادیا مراد از روزهای اسارت و مبارزه با داعش)”، نادیا مراد درباره سوءاستفاده داعش از زنان و دخترانی می‌گوید که به باور آنها کافر بودند. آنان این زنان و دختران را به‌عنوان برده‌های جنسی می‌فروختند یا به‌عنوان پاداش در اختیار سربازان و فرماندهان قرار می‌دادند.

کتاب “آخرین دختر (زندگینامه نادیا مراد از روزهای اسارت و مبارزه با داعش)” بعد از انتشار توجهات زیادی را بسوی خود جلب کرد. این کتاب باعث شد مردم در بسیاری از کشورها از سازمان ملل بخواهند در مسائل مربوط به گروه‌های تروریستی دخالت مستقیم کند و با جنایت‌های آن‌ها برخورد جدی داشته باشد.

“آخرین دختر (زندگینامه نادیا مراد از روزهای اسارت و مبارزه با داعش)”، تنها روایت نادیا نیست، بلکه سرگذشت چند هزار دختری است که دانشی ها آنان را انسان نمی‌دانستند. دخترانی که هنوز هم خبری از آن‌ها در دست نیست.

ما در کتاب هشت امیدواریم با ارائه کتاب‌هایی همچون “آخرین دختر (زندگینامه نادیا مراد از روزهای اسارت و مبارزه با داعش)”، به شما عزیزان این امکان را بدهیم که با بخشی از جنایاتی که در حق مردم ستمدیده افغانستان شده است، آشنا شوید و کمی از درد و رنج آن‌ها را حس کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 198 گرم
ابعاد 21 × 15 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.