ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9789645620545

کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر جامی

دسته: برند: جامی
ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
Charvadeh

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “قلعه حیوانات”، رمانی پاد آرمان‌شهری، نوشته جورج اورول، یکی از نمونه‌های بارز ادبیات سمبلیک است. این رمان در زمان جنگ جهانی دوم نوشته شده‌است و در اواخر دهه هزار و نهصد و پنجاه میلادی به شهرت رسید. قلعه حیوانات درباره گروهی از حیوانات اهلی است که در اقدامی انقلابی و آرمان‌گرایانه، صاحب مزرعه را از مزرعه فراری می دهند تا خود کنترل و اداره مزرعه را بدست گیرند و برابری و رفاه را در میان حیوانات برقرار سازند. رهبری این انقلاب به دست گروهی از خوک‌ها است، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون دوباره به بهره‌کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هر گونه صدای اعتراض و مخالفتی را سرکوب می‌کنند.

در رمان “قلعه حیوانات”، انقلابی که حیوانات مزرعه رقم می‌زنند، نماد انقلاب کارگری و سرنوشت آن است. اورول در این کتاب بارها از عنوان رفیق، که بسیاری از گروه‌های چپ‌گرا برای نام بردن از همفکران سیاسی خود استفاده می‌کردند، بهره برده است که اشاره مستقیمی دارد به نوع حکومت برخاسته از گرایش به جناح چپ.

داستان قلعه حیوانات از شبی شروع می شود که خوکی بنام میچر پیر، حیوانات را جمع می‌کند و از ظلمی که انسان بر آنها روا داشته است برای آنها سخنرانی می کند. او حیوانات را به شورش علیه انسان‌ها دعوت می‌کند و سرودی قدیمی به نام حیوانات انگلستان را به آنان می‌آموزد که بعدها به سرود انقلابی در بین حیوانات مزرعه تبدیل می‌شود.

بخشي از کتاب:

“در همان روز انتخابات، شايع شد که اسناد جديدي درباره همکاري‌هاي اسنوبال با جونز به دست‌شان رسيده و مشخص شد که اسنوبال فقط نمي‌خواسته که در جنگ گاوداني با شکست مواجه شوند، بلکه او با حيله در طرف جونز مي‌جنگيده و در حقيقت اسنوبال بوده که آدم‌ها را براي جنگ مديريت مي‌کرده و در حالي‌که شعار «زنده باد بشريت» را سر مي‌داده، وارد جنگ شده است؛ تازه زخم‌هاي پشتش هم که تعدادي از حيوانات آن را به ياد مي‌آوردند، جاي دندان‌هاي ناپلئون بوده است. ”

در قسمتی از متن این کتاب می‌خوانید:

«تنها بنجامین اعتقاد داشت که جزئیات زندگی طولانی‌اش را به خاطر دارد و می‌داند همه‌چیز همان است که همیشه بوده و بعدها نیز به همین منوال خواهد بود، زندگی نه بدتر می‌شود و نه بهتر. او می‌گفت گرسنگی و مشقت قوانین لایتغیر زندگی است.» این چیزی نیست جز محکوم‌کردن انقلاب‌های سوسیالیستی به واسطه اشخاصی که معتقدند ریشه‌ی استثمار و ستم طبقاتی همچنان پابرجا خواهد بود و جامعه‌ی آرمانی سوسیالیست‌ها تحقق نخواهد پذیرفت. اورول خودش از کسانی بود که به نقاط گوناگونی سفر کرده و همواره کشورهای سوسیالیستی را از نزدیک دیده بود.

او از مخالفان انقلاب‌های سوسیالیستی بود. نویسنده به‌خوبی توانسته در قالب یک داستان نمادین، خیلی از واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی یک جامعه را توصیف کند.

این کتاب را انتشارات «جامی» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

تهیه و تنظیم: فروشگاه آنلاین کتاب هشت

در صورتی که این کتاب ناموجود بود با ما در تماس باشید.

توضیحات تکمیلی

وزن 175 گرم
ابعاد 18 × 12 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.