کتاب سووشون اثر سیمین دانشور (گالینگور)

دسته: برند: خوارزمی
شابک: 9789644870057
جزئیات کتاب
ارسال با پست پیشتاز به سراسر ایران
موجود در انبار کتاب هشت
ضمانت اصالت کالا
سلامت فیزیکی کالا
ارسال رایگان برای خرید بالای ۸۰۰هزارتومان
بازگشت
  • ارسال توسط فروشگاه کتاب هشت 8
    {{{{جهت ویرایش این متن به پیکربندی پوسته > تب برچسب ها مراجعه نمایید.}}}} این کالا پس از مدت زمان مشخص شده توسط فروشنده در انبار فروشگاه کتاب هشت 8 تامین و آماده پردازش می‌گردد و توسط پیک فروشگاه کتاب هشت 8 در بازه انتخابی ارسال خواهد شد.

فعلا ناموجود☹️


مختصری از کتاب

رمان “سووشون”، نوشته سيمين دانشور، در زمان جنگ جهاني دوم روايت مي‌شود، هنگامي که نيروهاي انگليسي وارد مرزهاي جنوبي ايران شده‌اند و با وجود اعلام بي‌طرفي از سوي ايران، بدون خون و خون‌ريزي کشور را اشغال کرده اند. تمام داستان به گونه اي در بخش آغازين رمان روايت شده‌است.

داستان چنين شروع مي‌شود که جشن عروسي دختر حاکم است و همه شهر دعوت شده‌اند. زري و يوسف هم که شخصيت‌هاي اصلي داستان هستند در اين مراسم حاضرند. آن‌ها با نگاهي نقادانه و با ناخوشي به مجلس نگاه مي‌کنند. مجلس بسيار ناهمگون است و اين ناهمگوني به طور جدي به چشم مي آيد. ميهمانان، که نيمي از آنها بيگانه‌اند، با لهجه هاي عجيب خود شکلي مضحک به اين مراسم داده‌اند. صنف نانوا بيش از همه خوش‌خدمتي نشان داده و زماني که حتي نيمي از مردم نان خشک هم براي خوردن ندارند، نان سنگک بزرگي با خود به مراسم آورده‌اند.

يوسف، که از اربابان است، از وضع موجود به تنگ آمده، زيرا تمام زمين ‌داران و ارباب ‌ها براي به دست آوردن سود بيشتر، غذا و محصولات مازاد خود را به نيروهاي بيگانه، يعني انگليسي‌ها، مي‌فروشند. دراين‌ميان، يوسف به صداي مردم مبدل مي‌شود، و بيداد را تحمل نمي‌کند و حاضر نمي‌شود در انبارهاي غله اش را به روي آن‌ها باز کند، آن هم در شرايطي که مردم مدت ها گرسنه اند و چيزي براي خوردن ندارند.

نام کتاب، يعني “سووشون”، يک کلمه بومي شيرازي است که از نام سياوش گرفته شده‌است و به معناي عزاداري براي سياوش، فرزند کاووس شاه ايران، مي باشد که به ناحق کشته شد. سياوش قبل از کشته شدن نيز به اتهامي که نامادري‌اش به او زده بود، براي اثبات حقانيت خود با اسب از آتش عبور کرد.

ما در کتاب هشت اميدواريم با ارائه کتاب‌هايي همچون “سووشون”، به شما عزيزان اين امکان را بدهيم که با ادبيات غني ايران که با تاريخ درهم آميخته است آشنا شويد و ميراث‌دار اين گنجينه بزرگ باشيد.

مشخصات کتاب

وزن 360 g
ابعاد 21 × 14 × 2 cm
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

قطع کتاب

رقعی

جلد کتاب

شومیز

اختصاصی کتاب هشت

,