ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9789644481413

کتاب طاعون آلبرکامو نشر نیلوفر

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

رمان “طاعون”، نوشته آلبر کامو، در شهري از الجزاير به نام اران مي‌گذرد و از زبان شخصي که خود را دکتر ريو معرفي مي‌کند، روايت مي‌شود. در آغاز کتاب توصيفي از مردم و شهر ارائه مي‌شود و سپس به داستان زياد شدن تعداد موش‌ها در شهر و مرگ‌ومير آن‌ها اشاره مي شود. آقاي ميشل، سرايدار منزل دکتر ريو با بروز تاول‌ها و خيارک هايي بر اثر بيماري مي‌ميرد، و مرگ چند نفر ديگر با علائم مشابه سبب مي شود دکتر ريو علت مرگ را بيماري مسري بداند، و کمي بعد دکتر کاسل بيماري را طاعون تشخيص مي دهد. با سستي مسئولين براي واکنش سريع، پس از مدتي کوتاه در شهر اعلام بيماري طاعون مي شود و شهر تحت قرنطينه قرار مي گيرد…

در رمان “طاعون”، به تبعيد و جدايي پرداخته مي‌شود، که در دو شخصيت ريو و رامبر نمايان است، که هر دو از زن مورد علاقه خود جدا شده‌اند. اين تبعيد و جدايي در افراد گمنام ديگري از شهر نيز نمايان است که هنگام قرنطينه شدن در شهر، خود آن‌ها و يا عزيزان آنها در بيرون از شهر بودند.

در “طاعون”، شخصيت هاي داستان عليه بي عدالتي گسترده در جهان طغيان مي‌کنند. در اين کتاب شاهد واکنش‌هاي متفاوتي نسبت به يک اتفاق واحد از طرف مردم شهر هستيم. کتاب به مرور تغيير رفتار، احساسات،حرکت و عصياني اجتماعي را در مقابل طاعون به تصوير مي‌کشد.

بخشي از کتاب:
“شر و بدي در دنيا وجود دارد پيوسته از ناداني مي‌زايد و حسن نيت نيز اگر از روي اطلاع نباشد ممکن است به اندازه شرارت توليد خسارت کند. مردم بيشتر خوبند تا بد و در حقيقت، مساله اين نيست. بلکه آنها کم يا زياد نادانند و همين است که فضيلت يا ننگ شمرده مي‌شود. نوميدکننده‌ترين ننگ‌ها، ننگ آن ناداني است که گمان مي‌کند همه چيز را مي‌داند و در نتيجه به خودش اجازه آدم کشي مي‌دهد: روح قاتل کور است و هرگز نيکي حقيقي يا عشق زيبا بدون روشن بيني کافي وجود ندارد.”

ما در کتاب هشت اميدواريم با ارائه کتاب‌هايي همچون “طاعون”، به شما عزيزان اين امکان را بدهيم که از راه خواندن رماني عميق، فلسفي و جذاب، با ادبيات غني جهان نيز آشنا شويد.

توضیحات تکمیلی

وزن 381 گرم
ابعاد 24 × 12 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.