ایمیل
تلفن

کتاب هیچ دوستی به جز کوهستان نشر چشمه

دسته: برند: چشمه
ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
گارانتی اصالت کالا
موجود در انبار کتاب آرتیوان
هفت روز ضمات مرجوعی

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “هيچ دوستي به‌ جز کوهستان”، داستان سال‌هاي اقامت بهروز بوچاني، نويسنده ايراني‌تبار است که در جريان پناهندگي به استراليا دستگير شد. او در طول پنج سال کتابش را بخش بخش در واتساپ مي‌نوشت و براي دوست خود، اميد توفيقيان، مي‌فرستاد. اميد توفيقيان نوشته‌هاي او را به انگليسي ترجمه مي کرد و درنهايت کتاب “هيچ دوستي به‌ جز کوهستان” را در سال دوهزار و هجده منتشر کرد.

کتاب “هيچ دوستي به‌ جز کوهستان” توجهات زيادي را در سراسر جهان به خود جلب کرد و توانست نويسنده را به جوايز زيادي برساند. “هيچ دوستي به‌ جز کوهستان” توانسته توجه منتقدين و نويسندگان مختلفي را به خود جلب کند و درباره آن يادداشت‌هاي مفصلي تاکنون نوشته شده است.

بهروز بوچاني، که نويسنده اي کرد زبان است، در دانشگاه تربيت معلم تهران به تحصيل پرداخته و سپس کارشناسي ارشد خود را در رشته جغرافياي سياسي و ژئوپليتيک از دانشگاه تربيت مدرس دريافت کرده‌است. او در ايران به‌عنوان روزنامه‌نگار فعاليت مي‌کرد. در سال دوهزار و سيزده، قوچاني در جريان پناهندگي به استراليا دستگير شد و به همراه پناه‌جوياني ديگر به جزيره مانوس فرستاده شد و تا سال دوهزار و نوزده در اين جزيره بود، تا اين‌که با برنده شدن کتابش در جشنواره‌هاي مختلف توانست براي شرکت در جشنواره‌اي به نيوزلند سفر کند.

“هيچ دوستي به‌ جز کوهستان”، داستاني معمولي نيست، بلکه اتفاقي جدي است که به روايت آدم‌هايي مي‌پردازد که خانه‌شان را به اميد زندگي بهتر رها مي‌کنند و درنهايت در دو رنج را با عمق وجودشان احساس مي‌کنند؛ انسان‌هايي که در نقطه اي دورافتاده به سرنوشتي نامعلوم دچار شده‌اند و ذره ذره زندگي شان در ميان سياست‌ ها از بين مي‌رود.

بخشي از کتاب:
“سخت است تصور مردان جوان مغروري که ساعت‌ها زير آفتاب در صف‌هايي طولاني ايستاده‌اند؛ صف‌هايي پيچ‌درپيچ که به غذايي کثيف و بي‌کيفيت ختم مي‌شدند. گوشت‌هايشان لاستيک ماشين بودند؛ تقلاي آرواره‌ها براي له کردن تکه‌هاي گوشت بخارپز ديدني بود.”

 ما در کتاب هشت اميدواريم با ارائه کتاب‌هايي همچون “هيچ دوستي به‌ جز کوهستان”، به شما عزيزان اين امکان را بدهيم که در کنار خواندن اثري ادبي و آشنا شدن با نويسنده‌اي از کشورمان، با مصيبت‌ها و معضلاتي که مهاجران با آن رودررو هستند آشنا شويد.

توضیحات تکمیلی

وزن 360 گرم
ابعاد 24 × 15 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.