ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: ٠ -٤١٩-٣١١-٩٦٤- ٩٧٨

کتاب سرگذشت ندیمه نشر ققنوس

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
مترجم:
قطع کتاب:
جلد کتاب: گالینگور
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

رمان محبوب “سرگذشت نديمه” از مارگارت اتوود، به بررسي طيف گسترده اي از موضوعات مربوط به قدرت، جنسيت و سياست هاي مذهبي مي پردازد. اتوود به خوبي فضاي رعب آور يک حکومت تماميت خواه و کنترل گر را در اين رمان به تصوير مي کشد.

پس از يک حمله تروريستي که در آن رئيس جمهور و بيشتر کنگره به قتل مي رسند، دولت ساقط مي شود و تحت سلطه جمهوري ستمگر و کنترل کننده گيلاد قرار مي گيرد. آفرد، که اکنون به عنوان نديمه اي در خانه سردمدار اين حکومت و همسر بداخلاق او خدمت مي کند، مي تواند زماني را به ياد بياورد که قبل از آن که حتي نام خودش را از دست بدهد، با همسر و دخترش زندگي مي کرده و شغلي داشته است. با وجود خطرهايي که آفرد را تهديد مي کنند، او مي آموزد که از اسرار پنهان کساني که هر حرکت او را کنترل مي کنند، استفاده کند، و به اميد پايان دادن به اين ظلم به کمک آن اسرار، زندگي خود را به خطر اندازد.

يکي از ويژگي‌هاي برجسته حکومت جمهوري گيلاد، تبعيض جنسي شديد عليه زنان است. سردمداران حکومت گيلاد با تفسير انجيل به نفع خود، سيستمي تماميت‌خواه ايجاد کرده‌اند که در آن زنان به طبقات اجتماعي مختلفي تقسيم مي‌شوند: همسران، دختران، عمه‌ها، نديمه‌ها، مارتا ها، و همسران ارزان، که هر کدام تعريف و ويژگي‌هاي خاص خود را دارند. اکثر افراد عقيم هستند و زنان در اختيارشان قرار مي گيرند تا شايد برايشان فرزندي بياورند. طبق باور حکومت، چنين چيزي ممکن نيست که مردان عقيم باشند، و اين مشکل فقط امکان دارد از سوي زنان پيش بيايد.

ما در کتاب هشت اميدواريم با ارائه کتاب ‌هايي همچون “سرگذشت نديمه”، به شما عزيزان اين امکان را بدهيم که بتوانيد با سفر ذهني به دل شرايطي مخوف، به درد ها و رنج هاي مردان و زناني که مجبور به زندگي در آن شرايط مي‌شوند، پي ببريد.

توضیحات تکمیلی

وزن 438 گرم
ابعاد 22 × 14 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

گالینگور

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.