ایمیل
تلفن
شناسه محصول: 9789641329565

کتاب استاد عشق اثر ایرج حسابی

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
گارانتی اصالت کالا
موجود در انبار کتاب آرتیوان
هفت روز ضمات مرجوعی

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “استاد عشق” (نگاهي به زندگي و تلاش هاي پروفسور سيد محمود حسابي، پدر علم فيزيک و مهندسي نوين ايران، نوشته ايرج حسابي، فرزند دکتر محمود حسابي، به زندگي پرفراز و نشيب محمود حسابي مي‌پردازد. دکتر حسابي در تمام طول زندگي خود همواره درس اراده و ايمان را به صورت عملي به همه ما مي‌آموزد. زندگي او سرشار از تلاش، پشتکار و ايمان راسخ بوده است و هيچ‌گاه در راه غلبه بر مشکلات فراواني که در زندگي با آن روبرو بوده نا اميد و مأيوس نشده است.

“استاد عشق”، داستان زندگي پروفسور حسابي، به قلم فرزندش ايرج حسابي، به خوبي و به دور از قضاوت و پيش‌داوري، زندگي اين بزرگ‌مرد علم و اراده را به تصوير مي‌کشد. دکتر حسابي در طول زندگي پربار خود خدمات زيادي در زمينه علم و دانش به مردم کشورش ارائه داد، ازجمله تاسيس دانشگاه تهران. او تا پايان عمر هيچ‌گاه از تلاش بازنايستاد، و تا آخرين لحظه عمر به کسب علم و دانش پرداخت.

بخشي از کتاب:
“يک ماه بعد، وقت ملاقات و جلسه بعدي بحث من، با اينشتين تعيين شد. وقتي به ديدار او رفتم، برخوردش بسيار صميمي تر بود و با علاقه ي بيشتري به من نگاه مي کرد. وقتي در کنار هم قرار گرفتيم با سادگي گفت: در طول اين يک ماه خوب مرا مشغول کرديد، به عنوان کسي که در فيزيک تجربه اي دارد بايد با شهامت به شما بگويم، نظريه ي شما در آينده اي نه چندان دور، علم فيزيک را در جهان متحول خواهد کرد.باورم نمي شد که چه شنيده ام. انتظار هر سخني غير از اين را داشتم. حس کردم، چشمانم برق مي زند، ديگر از خوشحالي نمي توانستم نفس بکشم. اينشتين هم با لبخندي که زد، به نظرم آمد، احساس مرا کاملاً درک کرده است.اينشتين گفت: ولي اين را هم بايد بگويم، که ترتيبي که در حال حاضر براي آن انتخاب کرده ايد، ترتيب متقارني نيست. بايد روي آن بيشتر کار کنيد.”

ما در کتب هشت اميدواريم با ارائه کتاب‌هايي همچون “استاد عشق” (نگاهي به زندگي و تلاش هاي پروفسور سيد محمود حسابي، پدر علم فيزيک و مهندسي نوين ايران)، به شما عزيزان اين امکان را بدهيم که با نگاهي به زندگي يکي از بزرگان علم ميهن مان، دکتر محمود حسابي، در کنار آشنايي با زندگي پربار اين استاد گران‌قدر، روحيه پشتکار و اراده را در خود تقويت کنيد.

توضیحات تکمیلی

وزن 231 گرم
ابعاد 25 × 15 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

5 از 5
از 1 دیدگاه

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

  1. 5.0

    پوریا مقدم پاسخ

    کتاب بسیار خوبی است توصیه میکنم حتما مطالعه کنید