ایمیل
تلفن
شناسه محصول: 9789644481420

کتاب خداحافظ گاری کوپر نشر نیلوفر

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

رمان “خداحافظ گاري کوپر”، رماني فلسفي-سياسي، نوشته رومن گاري است. اين رمان درباره جواني بيست و يک ‌ساله است به نام لني که از زادگاه خود، يعني آمريکا، به کوه‌هاي سوئيس پناه مي‌برد، و داستان کتاب درباره فلسفه زندگي او و ديدگاه‌هايش نسبت به زندگي است. اين رمان داستاني بسيار جذاب دارد و در هر صفحه از آن ممکن است با جمله‌اي روبه‌رو شويد که شما را غافل‌گير کند.

لني، شخصيت اصلي داستان، عاشق اسکي است و اعتقاد او اين است که قوانين زندگي فقط بالاي ارتفاع دوهزار متري قابل‌قبول هستند، و زير ارتفاع دوهزار متر، انسان اگر حتي از قواعد شخصي خودش هم پيروي نکند، اهميتي ندارد. لني براي فرار از خدمت در ارتش و فرستاده شدن به جنگ ويتنام، به خانه دوست خود در ارتفاعات آلپ پناه مي‌برد. اين خانه به مکاني براي جوانان ياغي با مليت‌هاي مختلف که از واقعيت‌هاي آزاردهنده روزگار خود گريزان هستند و زندگي و اسکي در برف‌هاي آلپ را تنها مايه آرامش خود مي‌دانند، تبديل شده است. آمريکايي که لني از آن فرار کرده است، در حساس‌ترين دوران خود قرار دارد. در اين زمان، آمريکا گرفتار جنگ ويتنام است، و رومن گاري در اين کتاب نقدهاي بسياري را به موضوع جنگ وارد کرده است.

بخشي از کتاب:
“لني اول با عِزّي که يک کلمه هم انگليسي نمي‌دانست رفاقت به هم زد، و به همين دليل روابط‌شان با هم بسيار خوب بود. اما سه ماه نگذشته بود که عزّي شروع کرد مثل بلبل انگليسي حرف زدن و فاتحه? دوستي شان خوانده شد. ديگر ديوار زبان ميان شان بالا رفته بود. ديوار زبان وقتي بين دو نفر کشيده مي‌شود که هر دو به يک زبان حرف مي‌زنند، آن وقت ديگر نم توانند يک کلمه از حرف‌هاي همديگر را بفهمند.”

ما در کتاب هشت اميدواريم با ارائه کتاب‌هايي همچون “خداحافظ گاري کوپر”، به شما عزيزان اين امکان را بدهيم که در کنار خواندن رماني جذاب و دوست‌داشتني، و سرشار از مفاهيم عميق و فلسفي، با ادبيات غني جهان بيشتر آشنا شويد.

توضیحات تکمیلی

وزن 330 گرم
ابعاد 22 × 14 × 2 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.