ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9786001230128

کتاب ساخت گرایی و نشانه شناسی نشر ترانه

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی: ,
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
گارانتی اصالت کالا
موجود در انبار کتاب آرتیوان
هفت روز ضمات مرجوعی

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب “ساخت‌ گرایی و نشانه‌شناسی”، نوشته ترنس هاوکس، گزارشی است از نظرات زبده‌ ترین اندیشمندان ساخت گرا در حوزه مطالعات ادبیات و نقد ادبی. در این کتاب نویسنده در پی آن است که مشخص کند وجوه افتراق نقد ادبی ساخت گرا با سایر نگرش‌ها در نقد ادبی چیست و از منظر ساخت‌گرایی بر پایه چه ملاک‌هایی می‌توان به سراغ مطالعه ادبیات رفت.

در کتاب “ساخت‌ گرایی و نشانه‌شناسی”، چنین بیان می‌شود که به‌راحتی می‌توان مشاهده کرد که ما در دوره‌ای از دگرگونی‌های سریع اجتماعی زندگی می‌کنیم، اما درک واقعیت اثرگذاری چنین دگرگونی‌هایی بر ماهیت آن دسته از رشته‌های دانشگاهی که هم به گونه‌ای بازتاب جامعه ما هستند و هم به فرم دهی آن کمک می کنند، به این راحتی نیست.

علم نشانه شناسی به بررسی انواع نشانه‌ها، عناصر تولید و مبادله و دگرگونی آنها، و نیز قوانین و قواعد حاکم بر نشانه‌ها می‌پردازد. دانش نشانه‌شناسی، به فرایند شکل‌گیری نشانه‌ها و سمبل‌ها و فهم ارتباطات آنها می‌پردازد. نشانه‌شناسی دربرگیرنده بررسی و مطالعه شکل‌گیری و ساخت نشانه‌ها، علائم، دلالت ها، نام‌ گذاری، قیاس، تمثیل‌ها، ستعاره‌ها و رمزنگاری های مرتبط با ارتباطات می باشد. نشانه‌ها بر پایه شیوه یا رمزنگاری مورد بهره برای انتقال شان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که می‌توانند شامل آواهای خاص، علائم الفبایی، نمادهای بصری، حرکات بدنی و یا حتی پوشیدن لباسی خاص باشند. هرکدام از این‌ ها ابتدا باید برای انتقال پیام توسط یک گروه یا جامعه‌ای از انسان‌ها به‌عنوان نشانه معنایی خاصی مورد پذیرش قرار گرفته باشند.

مباحثی که در کتاب ساخت‌گرایی و نشانه‌شناسی به آن پرداخته می شود عبارت‌اند از زبان‌شناسی و مردم‌شناسی، ساخت‌های ادبیات، علمی در باب نشانه‌ها و نتیجه‌گیری.

ما در کتاب هشت امیدواریم با ارائه کتاب‌هایی همچون “ساخت‌ گرایی و نشانه‌شناسی”، به شما عزیزان این امکان را بدهیم که با دنیای عجیب و جذاب نشانه‌ها و سمبل‌ها هرچه بیشتر آشنا شوید و از آنها در مطالعات ادبی، و همچنین در زندگی و ارتباطات خود بهره ببرید.

توضیحات تکمیلی

وزن 328 گرم
ابعاد 21 × 14 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

,

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.