ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9786222602228

کتاب موسیقی دانان امروز نشر کارنامه

ویژگی‌ها
جلد کتاب: شومیز
نویسنده:
مترجم:
قطع کتاب:
فروشنده
Charvadeh

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب موسیقی دانان امروز به قلم رومن رولان و ترجمه ی رضا رضایی توسط نشر کارنامه به بازار آمده است. نویسنده در این کتاب زندگی نامه ی چندی از هنرمندان بزرگ را جمع آوری کرده و به قلم تحریر در آورده است. به هر اندازه که با سرنوشت هنرمندان بزرگ تاریخ آشنا می شویم بیشتر متوجه رنج و اندوهی می شویم که در زندگی‌شان جریان داشته و از آن جایی که هنرمندان سال های سال از هم دوره های خود جلو تر هستند ، بیشتر از دیگران محکوم اند به تلاش های نا امید کننده و رنج آور ، آن هم نه برای این که جهان را تسخیر کنند بلکه برای این که تنها در این جهان زندگی کنند. در این راه بسیاری از افراد چیزی جز بیماری ، مرگ و خستگی نصیب‌شان نمی شود اما هستند کسانی مانند شومان ، وبرکه و موتسارت که توانستند شور زیستن را در خودشان زنده نگه دارند و به سعادت برسند ؛ کما این که کالبدشان در آتش رنج و سختی سوخت اما شعله ای از درونشان زبانه کشید که شراره هایش تاریکی شب را برایشان روشن کرد.

نام رومن رولان ، نویسنده ی این کتاب ، برای کتاب‌خوان‌ها آشناست. رولان خالق رمان‌های ماندگار جان شیفته و ژان کریستوف و نویسندۀ چندین نمایشنامه و جستارهایی در موسیقی و تئاتر است. او در باب موسیقی، فعالیت هایی هم پایه ی فعالیت ادبی داشت. در شهر های پاریس و رُم در رشتۀ موسیقی به تحصیل پرداخت و از سال ۱۹۰۳ مدرس و استاد موسیقی شد. نامه نگاری های رولان با مشاهیر هنر از گنجینه‌های فرهنگی قرن ۲۰ به شمار می‌رود، مخصوصا مکاتبات جالب او با ریشارد اشتراوس ،دوستش، که مورد توجه واقع شد.

رضا رضایی که ترجمه ی این کتاب را بر عهده گرفته است آثار دیگری را هم در زمینه ی موسیقی به فارسی برگردانده است که از جمله ی آنان می توان به آشنایی با موسیقی کلاسیک و راهنمای موسیقی کلاسیک اشاره کرد.

دیگر کتاب این مجموعه ، کتاب موسیقی دانان دیروز ، را هم می توانید از کتاب هشت تهیه کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 500 گرم
ابعاد 22 × 15 × 3 سانتیمتر
جلد کتاب

شومیز

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.