ایمیل
تلفن
شناسه محصول: 9786006268176

کتاب سه کاربرد چاقو (در باب طبیعت و مقصود درام) اثر دیوید ممت

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب سه کاربرد چاقو نوشته ی دیوید ممت نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس آمریکایی است. ممت در این کتاب به صحبت درباره ی نگارش درام و به طور کلی چیستی هنر می‌پردازد. به نوعی آن را می‌توان مانیفست هنری ممت به حساب آورد. کتاب سه کاربرد چاقو چهارمین کتاب منتشر شده از مجموعه ی مطالعات اجرا و نمایشنامه نویسی نشر بیدگل است. شاخص سوزباد ، مشکلات پرده ی دوم و سه کاربرد چاقو نام سه فصل این کتاب است که حتی از نام گذاری فصول کتاب هم می‌توان این نکته را دریافت که نگارش سه کاربرد چاقو با دیگر آثار نظری چاپ شده متفاوت است و بیشتر به یک سخنرانی منتشر شده شباهت دارد.

دیوید ممت نوشتن نمایشنامه هایی چون گلن گری گلن راس ، زندگی در تئاتر ، اولئانا و بوفالوی آمریکایی را در کارنامه ی خود دارد که این آخری مارتین مک دونا را طوری مجذوب خود کرد که پس از دیدنش همه چیزش را کنار گذاشت و خود نیز به نوشتن روی آورد. پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند و هیئت منصفه نیز دو نمونه از فیلمنامه هاییست که ممت به قلم تحریر درآورده است. کلاس های آموزش نویسندگی او این روز ها به صورت مجازی و آنلاین در اختیار بسیاری از علاقه مندان به نویسندگی قرار گرفته است.

برشی از کتاب سه کاربرد چاقو را در این جا با هم میخوانیم:

“مشکلات بخش دوم با مشکلات بخش اول تفاوت دارند. همیشه در سفر مسیر رفت طولانی تر از مسیر برگشت به نظر می آید. مسیر رفت جدید است و هنگامی که دنبال تابلو ها ، نشانه ها و میان بر ها هستیم ، نیاز به تمرکز بالایی داریم. اما در مسیر برگشت بهتر می ‌توانیم ضروریات را از فرعیات تفکیک کنیم ، چون توجه ما به مقصد معطوف شده است. از این رو ، حرکت به سمت اوج داستان ، گره گشایی و پایان بندی شتاب تند تری به خود می‌گیرد. در این مرحله واثعیت ها به ما گفته شده و توجه ما متمرکز شده است. اکنون فقط نیاز داریم توجه خود را به مسیر رسیدن به هدف و تاخت و تاز گاه و بی گاه غافلگیری ها ، چرخش نامنتظره ی پی رنگ ، معطوف کنیم.”

کتاب سه کاربرد چاقو پیشنهاد ویژه ی کتاب هشت به کسانی‌ست که به نوشتن علاقه دارند و می‌توانید آن را از فروشگاه آنلاین کتاب هشت سفارش دهید.

توضیحات تکمیلی

وزن 95 گرم
ابعاد 21.5 × 14.5 × 2 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.