ایمیل
تلفن

کتاب سه نمایشنامه از لورکا

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
قطع کتاب:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
Charvadeh

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب سه نمایشنامه از لورکا که شامل سه نمایشنامه ی عروسی خون ، یرما و خانه ی برناردا آلبا می‌باشد توسط نشر چشمه به چاپ رسیده است. ترجمه ی این کتاب نیز بر عهده ی  احمد شاملو بوده است. فدریکو گارسیا لورکا نویسنده و شاعر اسپانیایی این نمایشنامه ها را در سال های ۱۹۳۳ ، ۱۹۳۴ و ۱۹۳۶ منتشر کرد.

عروسی خون داستان زنی است که در شب عروسی خود به همراه نامزد سابق خودش فرار می‌کند و شوهرش در پی انتقام جویی به دنبال او و نامزد سابقش می‌آید. لورکا عروسی خون را بر اساس یک اتفاق واقعی که در همان سال ها رخ داده بود نوشت. این نمایشنامه بار ها و بار ها به روی صحنه رفته و همچنین در ایران ، سال هزار و سییصد و هفتاد و سه نیز فیلمی با همین نام به کارگردانی مجید جوانمرد ساخته شده است.

نمایشنامه ی دیگر این کتاب ، یرما ، درباره ی زنی است که پس از سه سال ازدواج با شوهرش هنوز بچه دار نشده و آرزوی داشتن فرزند را هر روز با خودش حمل می‌کند. اما شوهرش این نیاز را درک نمی‌کند و تنها فکر و ذکرش کار است. این نمایشنامه نیز مانند عروسی خون با موفقیت های زیادی رو به رو شد.

آخرین نمایشنامه ی این مجموعه ، خانه ی برناردا آلباست که داستان زنی به همین نام را روایت می‌کند که خودش و پنج دخترش دچار حزن و اندوهی بی پایان اند و دخترانش قصد به پایان رساندن این سیاهی را دارند که هر کدام به مشکلاتی رو به رو می‌شوند. این نمایشنامه در سال هزار و سیصد و نود و هفت توسط دکتر علی رفیعی کارگردان با تجربه ی کشورمان به روی صحنه رفت.

چیزی که بین هر سه اثر لورکا مشترک است ، توجه اوست به دغدغه ی زنان و مشکلات آن ها در زندگی‌شان در اسپانیای آن دوران. کتاب سه نمایشنامه از لورکا را می‌توانید هم اکنون از فروشگاه آنلاین کتاب هشت تهیه کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 200 گرم
ابعاد 24 × 15 × 1 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

شومیز

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.