ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9786006585468

کتاب هزار خورشید تابان نشر راه معاصر

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
نویسنده:
جلد کتاب: شومیز
فروشنده
Charvadeh

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

رمان “هزار خورشید تابان”، نوشته خالد حسینی، داستان ستمی است که بر مردم افغانستان رفته است. داستان درباره زندگی دو زن در زمان اشغال این کشور توسط شوروی و استقرار حکومت طالبان در آن‌جا است.

“هزار خورشید تابان” با زندگی مریم شروع می شود که او را حرام‌زاده خطاب می‌کنند و به این شکل تحقیرش می کنند. او با مادرش در کلبه‌ای روستایی زندگی می‌کند، درحالی‌که پدرش مردی ثروتمند است، اما کمکی به آنها نمی‌کند و آن‌ها را ترک کرده‌است. مریم در پانزده‌سالگی بدون خواست خودش با مردی به نام رشید که بسیار از او بزرگ‌تر، و آدمی بداخلاق است، ازدواج می کند. مریم در این زندگی بسیار مورد تحقیر و توهین، و همواره از سوی رشید مورد ضرب‌وشتم قرار می‌گیرد.

در قسمت دیگری از کتاب با دختری به نام لیلا آشنا می‌شویم که سن کمی دارد و از همان ابتدا با پسری به نام طارق دوست می شود. آنها به خاطر اتفاقات مختلف از یکدیگر جدا می‌مانند. پدر و مادر لیلا در جنگ داخلی کابل کشته می شوند و لیلا که دیگر کسی را ندارد، از طارق هم باردار است. در چنین وضعیتی، لیلا توسط رشید، که همان همسر مریم است، از زیر آوار نجات پیدا می‌کند…

بخشی از کتاب:
“مهمان‌های عید هم آمدند. همه‌شان مرد بودند، دوستان رشید. در که می‌زدند مریم می‌دانست که باید به طبقه بالا برود و در را ببندد. آن‌ها چای می‌نوشیدند، دود راه می‌انداختند و گپ می‌زدند. رشید به مریم گفته بود تا زمانی که مهمان‌ها نرفتند از اتاقش بیرون نیاید.”

ما در کتاب هشت امیدواریم با ارائه کتاب‌هایی همچون هزار خورشید تابان، به شما عزیزان این امکان را بدهیم که در کنار خواندن رمانی جذاب و گیرا، در کنار آشنایی با ظلم و ستمی که بر مردمی مظلوم رفته است، با ادبیات روز جهان نیز آشنا شوید.

توضیحات تکمیلی

وزن 340 گرم
ابعاد 21 × 14 × 4 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

جلد کتاب

شومیز