ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9790026021222

کتاب ردیف میرزا حسینقلی نت نویسی آموزشی و تحلیلی

ویژگی‌ها
جلد کتاب: گالینگور
نویسنده:
قطع کتاب:
گارانتی اصالت کالا
موجود در انبار کتاب آرتیوان
هفت روز ضمات مرجوعی

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

این کتاب شامل روایت کامل از ردیف میرزا حسینقلی می‌باشد که توسط انتشارات سرود به چاپ رسیده است. ردیف ایشان به دور از زوائد و تکرار های بیهوده به زیبایی و در پختگی کامل نوشته شده است. این کتاب بر اساس اجرای تار پسر آقا میرزا حسینقلی ، استاد علی اکبر خان شهنازی ، نگارش شده است و سعی شده است که زیبایی های اجرای ایشان هم در نت نگاری آورده شود.

آقا میرزا حسینقلی فراهانی از معروف ترین نوازنده های تار دوره ی قاجار بود و پدر او علی اکبر فراهانی نیز از موفق ترین افرادی بود که در زمان ناصرالدین شاه نوازندگی می‌کرد. حسین قلی در دوران حیات خود تعدادی از قطعات اجرا شده ی خودش را بر روی صفحه ی گرامافون ضبط کرد. ردیف حسینقلی از ماندگار ترین ردیف های موسیقی ایرانی‌ست. شادروان خالقی درباره ی آقا حسینقلی می گوید که او در نواختن بسیار زبردست بوده و مضراب های او پرطنین و بر دستگاه های ایرانی تماما مسلط بوده است. خالقی همچنین در باب آموزش میرزا حسینقلی می‌گوید که او در آموزش به شاگرد هایش دقت خاصی داشت و به طور روزانه از آن ها تکلیف می‌خواست و از همین رو شاگرد های زبردستی را به جامعه ی هنر تحویل داده است.

نویسنده ی کتاب ، بنی احمدی ، شاگرد داریوش پیرنیاکان است و به گفته ی خود ردیف میرزا حسینقلی را نزد ایشان فرا گرفته و این کتاب را در سال ۷۳ به قلم تحریر در آورده است و همچنین با اجرای استاد شهنازی مطابقت داده و نهایتا آن را در سال ۸۳ یه انتشار رسانده است. انتشارات سرود نیز که چاپ این کتاب را عهده دار شده است از نشر های قدیمی و موفقیست که به طور رسمی از سال ۱۳۵۸ شروع به کار کرده و به صورت تخصصی در زمینه ی موسیقی فعالیت می‌کند.

کتاب ردیف میرزا حسینقلی نوشته ی بنی احمدی را می‌توانید از فروشگاه آنلاین کتاب هشت تهیه کنید.

 

توضیحات تکمیلی

وزن 1400 گرم
ابعاد 24 × 17 × 1 سانتیمتر
جلد کتاب

گالینگور

نویسنده

قطع کتاب

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.