ایمیل
تلفن
شناسه محصول: 9786006268210

کتاب تاریخ تئاتر جهان اسکار براکت (جلد۱)

ویژگی‌ها
دسته بندی:
موضوع اصلی:
موضوع فرعی:
قطع کتاب:
جلد کتاب: گالینگور
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب تاریخ تئاتر جهان نوشته ی اسکار براکت ، توسط هوشنگ آزادی ور ترجمه شده و در انتشارات مروارید به چاپ رسیده است. براکت در این کتاب سعی کرده که تاریخ تئاتر جهان را به صورت موجز و به دور از زیاده گویی بررسی کند . کتاب تاریخ تئاتر جهان اسکار براکت در سه جلد گردآوری شده و تئاتر کشور هایی را بررسی می‌کند که در شکل گیری تئاتر امروزی و جهت دادن به حرکت تئاتر نقش داشته اند. از همین رو این کتاب به نمایش در ایران نمی‌پردازد و با وجود این که به کشور های همسایه ی ما می‌رسد اما تئاتر ایرانی را بررسی نمی‌کند. دلیل دیگری که براکت نمایش ایرانی را واکاوی نمی‌کند ، ممکن است عدم دسترسی به منابع کافی جهت نوشتن از آن باشد. به هر جهت ، در صورتی که علاوه بر مطالعه ی تاریخ تئاتر جهان میل به آشنایی با تئاتر در کشورمان را داشتید می‌توانید کتاب نمایش در ایران استاد بهرام بیضایی را مطالعه کنید.

کتاب تاریخ تئاتر جهان اسکار براکت در جلد اولش به بررسی تئاتر و درام رومن ، تلاقی غرب و شرق ، تئاتر در اواخر قرون وسطی ، رنسانس ایتالیا ، تئاتر انگلیس ، تئاتر اسپانیا و تئاتر فرانسه می‌پردازد. متن زیر برشی از جلد اول کتاب تاریخ تئاتر جهان است که در باب تئاتر اسپانیا نوشته شده است:

حجم خلق آثار نمایشی در عصر طلای تئاتر اسپانیا حیرت انگیز بود. زیرا تا سال ۱۷۰۰ بالغ بر ۳۰۰۰۰ نمایشنامه در اسپانیا نوشته شده است. درام اسپانیایی از نظر کمیت و قدرت با انگلستان عصر الیزابت بین سال های ۱۵۸۴ و ۱۶۴۲ قابل مقایسه است. اما به خاطر عدم توانایی در نفوذ به ماهیت تقدیر انسان و اشتغال مدام در محدوده ی غرور و شرف ، این آثار در مقایسه با بهترین آثار انگلیسی در رده ی دوم قرار می‌گیرند. با وجود این بسیاری از نمایشنامه های اسپانیایی مورد تقلید گسترده ای در خارج از اسپانیا قرار گرفتند و در خاک اسپانیا نیز استانده های پایداری را بر جای نهادند.”

کتاب تاریخ تئاتر جهان اسکار براکت را می‌توانید هم اکنون از فروشگاه آنلاین کتاب هشت سفارش دهید.

توضیحات تکمیلی

وزن 560 گرم
ابعاد 23.5 × 17.5 × 2 سانتیمتر
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

جلد کتاب

گالینگور

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.