ایمیل
تلفن
فروش ویژه
شناسه محصول: 9790802613478

کتاب دلنوازان ۳ – مجموعه ای از آثار بزرگان موسیقی ایران (همراه CD)

ویژگی‌ها
جلد کتاب: شومیز
نویسنده:
قطع کتاب:
فروشنده
masoud heydarian

ناموجود

ارسال توسط فروشگاه آنلاین کتاب هشت 8
ناموجود

ناموجود


توضیحات

کتاب دلنوازان ۳ ، مجموعه ای از آثار بزرگان موسیقی ایران است که توسط مجید واصفی گردآوری شده و در انتشارات موسیقی عارف به چاپ رسیده است. نشر عارف از سال ۱۳۶۸ شروع به کار کرده و قریب به سی سال است که در از زمینه فعالیت می‌کند. نویسنده در قسمتی از مقدمه ی این کتاب نوشته : هنرجویان جهت پیشرفت در نوازندگی می‌توانند از این قطات و تصانیف استفاده کنند و با نواختنشان تکنیشان را رشد دهند و بعد تکمیل آموزش از این قطعات برای آهنگسازی خود الگوبرداری کنند و البته تاکید می‌شود که الگوبرداری شود و نه کپی برداری که باید خلاقیت هم در الگوبرداری دخیل باشد.

برای این که یک اثر موسیقی تبدیل به اثری جاودانه شود و مورد استفاده نسل های بعد قرار گیرد توضیح کوتاهی لازم است. به عنوان مثال در تصنیف زفروردین ، اثر استاد زرین پنجه در دستگاه ماهور موسیقی از گوشه درآمد شروع و سپس به گوشه های داد و شکسته برده می شود و در ادامه فرود به ماهور، دلکش شور و نهایتا از گوشه خاوران، فرود به ماهور می شود به این معنی که استاد با استفاده از این فراز و فرودها موسیقی را دلنشین تر و زیباتر کرده است . در نمونه های دیگر هم تقریبا همین چارچوب ها اجرا شده ؛ مانند تصنيف مرغ سحر، پیش درآمد اثر استاد مرتضی نی داود و …

با اجرای این الگوها که بزرگان موسیقی، بنا گذار آن بوده اند می شود آثار دلنواز و بدیع پدیدار آورد.”

کتاب دلنوازان ۳ به همراه CD اجرای قطعات ارائه می‌شود تا گوش هنرجویان به موسیقی نواخته شده آشنا بشود. پیش درآمد ماهور ، ز فروردین ، آن زلف سر کجت ، یار من دلدار من و نوائی نام تعدادی از قطعات ارائه شده است . همچنین گوینده ی لوح فشرده یگانه تولایی می‌باشد.

کتاب دلنوازان ۳ را که مجموعه ای از آثار بزرگان موسیقی ایران است را می‌توانید هم اکنون  از کتاب هشت تهیه کنید.

توضیحات تکمیلی

وزن 190 گرم
ابعاد 29.5 × 21.5 × 1 سانتیمتر
جلد کتاب

شومیز

نویسنده

قطع کتاب

نقد و بررسی‌ها

درمورد این محصول دیدگاه درج کنید.

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.