کتاب نمایشنامه یرما نشر قطره

دسته: برند: قطره
شابک: 9786005219123
جزئیات کتاب
ارسال با پست پیشتاز به سراسر ایران
موجود در انبار کتاب هشت
ضمانت اصالت کالا
سلامت فیزیکی کالا
موجود در انبار
  • ارسال توسط فروشگاه کتاب هشت 8
بازگشت
  • ارسال توسط فروشگاه کتاب هشت 8
    این کالا پس از مدت زمان مشخص شده توسط فروشنده در انبار فروشگاه کتاب هشت 8 تامین و آماده پردازش می‌گردد و توسط پیک فروشگاه کتاب هشت 8 در بازه انتخابی ارسال خواهد شد.

17,000 تومان

مختصری از کتاب

کتاب نمایشنامه یرما یکی از سه نمایشنامه ی فدریکو گارسیا لورکا است که آن ها را سه گانه ی روستایی او می‌نامند. یرما نام زنی‌ست روستایی که آرزویش داشتن فرزندی‌ست که بتواند او را در آغوش بکشد ، اما شوهرش این خواسته ی او را نمی‌بیند و چشمش را روی مهر مادری یرما می‌بندد و تنها فکر و ذکرش کار است. نمایشنامه ی یرما از تاثیر گذار ترین آثار نمایشی ایست که تا به حال برای زنان نوشته شده است. لورکا در این نمایشنامه ، که در سال هزار و نهصد و سی و چهار به قلم تحریر در آمده ، در مقابل کلیشه های کشورش می‌ایستد و حق استقلال و تصمیم گیری زنان را از جامعه اش طلب می‌کند. شاید تاثیر این نمایشنامه بر اسپانیای وقت را بتوان با نمایشنامه ی خانه ی عروسک هنریک ایبسن مقایسه کرد ؛ نمایشنامه ای که آن هم درباره ی استقلال و آزادی زنان نوشته شده است. با گذشت حدود نود سال از نگارش این متن ، دغدغه ی پنهان در سطور یرما هنوز هم زنده است و نهیبی به خواننده ی نمایشنامه می‌زند و او را وادار به اندیشیدن می‌کند.

فدریکو گارسیا لورکا که علاوه بر نمایشنامه نویسی در شاعری هم دستی بر قلم داشت ، نمایشنامه هایش سرشار از لحظات و توصیفات شاعرانه است ؛ همان طور که در یرما هم شعر حرف اساسی ای را در درام نمایش می‌زند. از دیگر آثار موفق لورکا ، که سرانجام توسط پارتیزان های اسپانیا در جنگ داخلی به طرز مشکوکی کشته شد ، می‌توان به “عروسی خون” و “خانه ی برناردا آلبا” اشاره کرد. حرف اصلی این نمایشنامه ها هم آزادی زنان و مشکلاتی است که در جامعه سر راهشان قرار می‌گیرد.

نمایشنامه یرما نوشته ی فدریکو گارسیا لورکا را که توسط نشر قطره به چاپ رسیده است ، میتوانید از فروشگاه آنلاین کتاب هشت سفارش دهید.

مشخصات کتاب

وزن 200 g
ابعاد 21 × 14 × 1 cm
دسته بندی

موضوع اصلی

موضوع فرعی

نویسنده

مترجم

قطع کتاب

رقعی

جلد کتاب

شومیز